Recertyfikacja KPP

Jeśli jesteś ratownikiem KPP, wiesz, że znajomość procedur udzielania pierwszej pomocy to wiedza i umiejętności, które mogą się nam przydać każdego dnia. Nigdy nie wiemy, czy nie będziemy świadkiem wypadku, w którym ucierpi nasz bliski lub przypadkowa obca osoba. Świadomość tego, że możemy i potrafimy pomóc poszkodowanym, dodaje nam pewności siebie w sytuacjach kryzysowych. Jeśli masz już za sobą kurs kpp, recertyfikacja to konieczność. Pisząc recertyfikacja kpp mamy na myśli odnowienie świadczeń po upływie kilku lat od uzyskania tytułu ratownika. Ponowne potwierdzenie swoich umiejętności jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 3 grudnia 2019 roku. Każda osoba, która chce przedłużyć swoje uprawienia, musi się zgłosić na kurs jeszcze w ostatnich 3 miesiącach ważności dokumentu potwierdzającego uzyskany wcześniej tytuł ratownika. Gdzie odbyć tego rodzaju przypominające szkolenie?

Terminy recertyfikacji KPP znajdziesz TU

Przygotowaliśmy kurs recertyfikacji KPP, przeprowadzany w dogodnym dla Ciebie miejscu. W naszej wyszukiwarce możesz sprawdzić wszystkie terminy i miasta, w których organizowana jest recertyfikacja KPP przez wykwalifikowanych specjalistów. Konkurencyjna cena kursu zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych tego typu ofert, ale to niejedyny atut naszego szkolenia. W przypadku kpp recertyfikacja trwa zwykle jeden dzień. W tym czasie przypomnisz sobie wszystkie procedury udzielania pierwszej pomocy i będziesz odbywał praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu medycznego. Program kursu przypominającego obejmuje takie zagadnienia, jak m.in. tamowanie krwawień, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przyrządowej i bezprzyrządowej tlenoterapii, ewakuacji poszkodowanych z miejsca zdarzenia, czy udzielania pomocy w przypadku zawału, udaru lub podtopienia. Jeśli od momentu uzyskania przez Ciebie tytułu ratownika zmieniły się pewne schematy postępowania, nasi pracownicy zadbają o to, abyś poznał aktualne przepisy. Cena kursu obejmuje zarówno ćwiczenia praktyczne, jak i zajęcia teoretyczne. Program szkolenia jest zorganizowany w taki sposób, aby pomóc Ci jak najlepiej przygotować się do egzaminu.

Czy recertyfikacja kończy się egzaminem?

Odnowienie kpp to kurs zakończony egzaminem państwowym, przeprowadzanym z udziałem specjalnego komisji. Podobnie jak szkolenie, tak i egzamin jest podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Kpp recertyfikacja zakończona z wynikiem pozytywnym to nie tylko potwierdzenie Twojej wiedzy i umiejętności, ale także przedłużenie Twoich uprawnień i tytułu ratownika na następne kilka lat. Pamiętaj, że aby przystąpić do kursu odnawiającego świadczenie, musisz być członkiem lub pracownikiem jednostki współpracującej z Państwowym Systemem Ratownictwa Medycznego. Dla kogo zatem jest przeznaczona organizowana przez nas recertyfikacja? Ratownik górski, wodny, policjant czy strażak to główne zawody, w których tytuł ratownika KPP jest niezastąpiony. Sprawdź naszą ofertę recertyfikacji już dzisiaj, a w razie pytań – pisz. Jesteśmy tu dla Ciebie.

 
×

×