Recertyfikacja KPP Kraków

Każda osoba mająca tytuł Ratownika (czyli będąca po kursie i zdanym egzaminie z KPP) co 3 lata musi obowiązkowo przejść egzamin odnawiający uprawnienia, jeżeli chce zachować tytuł Ratownika i korzyści wynikające z jego posiadania. Jest to tzw. recertyfikacja KPP i obejmuje przypomnienie najważniejszych informacji oraz umiejętności nabytych podczas podstawowego szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Recertyfikacja KPP jest przede wszystkim egzaminem – testem 30 pytań, na które ratownik musi odpowiedzieć, a także egzaminem praktycznym, obejmującym 2 losowe zadania do wykonania. Testy opracowywane są przez Centrum Egzaminów Medycznych. Przed egzaminem kursanci mogą wziąć udział w zajęciach powtórkowych przygotowujących ich do pozytywnej recertyfikacji. Kursanci otrzymują też zestaw materiałów szkoleniowych i dostęp do prezentacji oraz e-learningu.

Zarezerwuj miejsce na szkolenie w Krakowie. Do egzaminu może podejść osoba posiadająca uprawnienia Ratownika i zatrudniona lub współpracująca z jednostkami Systemu PRM/KSRG. Uprawnienia muszą być odnowione w ciągu 3 miesięcy od upływu wskazanych 3 lat od zdania egzaminu, w przeciwnym razie trzeba ponownie przejść pełny kurs KPP. Dlatego zachęcamy, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, lecz zadbać o odnowienie uprawnień już dziś.

Na stronie Ratownik KPP prowadzimy zapisy dla ratowników z miasta Kraków i okolic, ale nasze zajęcia prowadzone są w całej Polsce. Jeżeli interesuje Cię recertyfikacja KPP w innym mieście niż Kraków, po prostu wybierz z menu odpowiednią lokalizację.

 
×

×