Ratownik KPP - Kursy pierwszej pomocy

Ratownik KPP to strona, na której znajdziesz i zapiszesz się na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy lub recertyfikację KPP w dogodnym dla siebie terminie i mieście. Tutaj określisz termin, lokalizację, porównasz cenę kursu KPP i zarezerwujesz miejsce. Nie musisz już sprawdzać i przeszukiwać różnych ofert w internecie. Ratownik KPP to serwis, w którym znajdziesz wszystkie kursy ratownictwa KPP.

Już teraz WYBIERZ KURS pierwszej pomocy kwalifikowanej i zostań Ratownikiem!

 
 
×

×

Kurs pierwszej pomocy KPP

Jako Ratownik KPP uzyskasz uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Są to uprawnienia wymagane od wszystkich służb, które jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia (przed służbami medycznymi) i mają obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. Szczególnie przygotowani w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy powinny zatem być osoby pracujące lub starające się o pracę w jednostkach współpracujących z systemem, takich jak: policja, Państwowa Straż Pożarna czy Górskie, Tatrzańskie i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednak na taki kurs może zapisać się każdy, kto chce zdobyć lub utrwalić umiejętności związane z ratownictwem. Życie lubi zaskakiwać – nigdy nie wiemy gdzie i kiedy przyda nam się tak fachowa wiedza, a sytuacje wymagające umiejętności udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy niespodziewanie mogą się przydać każdego dnia. Tak więc, jeżeli interesuje Cię kurs pierwszej pomocy i jego cena – sprawdź szczegóły oferty.

Każdy kurs Ratownika KPP organizowany jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 19 marca 2007 r w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, z późniejszymi zmianami. Wszystkie kursy pierwszej pomocy kwalifikowanej mają ten sam program i ilość godzin, różnią się jedynie sposobem organizacji i harmonogramem zajęć. Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej trwa 66 godzin, w trakcie których 25 godzin to zajęcia teoretyczne, a 41 godzin to zajęcia praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy mogą różnić się programem i czasem trwania. Kurs KPP jako jedyny ma najszerszy i ustalony odgórnie zakres programowy i godzinowy.

Recertyfikacja KPP

Odnowienie – recertyfikacja KPP zgodnie z Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 3 grudnia 2019 możliwa jest w ostatnich 3 miesiącach ważności Twojego aktualnego zaświadczenia. Pamiętaj też, że jako ratownik KPP musisz być zatrudniony w jednostce współpracującej z systemem, pełnić w niej służbę lub być jej członkiem, żeby móc przystąpić do recertyfikacji.

Kurs Ratownika KPP i recertyfikacja KPP (odnowienie) kończy się egzaminem, po którym uzyskujesz tytuł ratownika. Egzamin składa się z części teoretycznej (testy KPP) i praktycznej obejmującej 3 ćwiczenia, w tym jedno z resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Ważne! Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej to nie jest kurs ratownika medycznego. Żeby zostać ratownikiem medycznym, musisz ukończyć studia. Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej to kurs, który musisz ukończyć, żeby zostać Ratownikiem KPP. Najprościej wyjaśniając ratownik medyczny to zawód (wymagane studia), a ratownik to uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy wymagane od służb, które jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia/wypadku, często jeszcze przed służbami medycznymi.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty Ratownik KPP: kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, cena, miejsce i data. Zarezerwuj miejsce już dziś!