Kurs ratownika medycznego

Chcesz zostać ratownikiem i zastanawiasz się, jakie kursy i szkolenia zrobić, by otrzymać ten tytuł? Na początku musisz wiedzieć, że ratownik i ratownik medyczny to nie jest to samo. Choć wydawać by się mogło, że znaczenia te stosuje się wymiennie, w rzeczywistości tak nie jest. Kurs ratownika, czyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy nadaje uprawnienia Ratownika, które szczegółowo zostały opisane w art. 13 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Kurs ratownika zapewnia przeszkolenie w najwyższym możliwym zakresie dla osób, które nie mają wykształcenia medycznego.

Natomiast, aby zostać ratownikiem medycznym, trzeba ukończyć 3-letnie studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne. Dopiero ukończenie studiów i uzyskanie dyplomu nadaje uprawnienia. Nie istnieje więc kurs ratownika medycznego, który upoważniałby do pracy w Zespołach Ratownictwa Medycznego lub w oddziałach szpitalnych. Część osób myśli, że wystarczy zrobić kurs ratownika medycznego, by móc pracować w szpitalu, jednak tak jak wspominaliśmy wyżej, do tego konieczne są studia medyczne. Chcąc zostać ratownikiem medycznym, musisz zatem poświęcić na to 3 lata na studia dzienne lub zaoczne, po których otrzymujesz dyplom ukończenia studiów wyższych.

Kurs ratownika

Jeżeli jednak chcesz pracować w jednostkach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego lub współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, czyli na przykład jednostkach WOPR, GOPR, TOPR itp. to nie jest Ci potrzebny tytuł ratownika medycznego, lecz ratownika i 66-godzinne przeszkolenie z KPP zakończone egzaminem. Zatem to nie kurs ratownika medycznego Cię interesuje, lecz szkolenie z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownik KPP jest serwisem, na którym znajdziesz organizowane przez nas kursy oraz recertyfikacje. Działamy na terenie całego kraju, więc niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, z pewnością znajdziesz szkolenia organizowane w pobliżu. Zapewniamy doświadczoną kadrę instruktorską, dostęp do zaawansowanych urządzeń treningowych oraz wysokiej jakości materiały szkoleniowe, w tym dostęp do naszej e-platformy, na której znajdują się materiały uzupełniające.

Zachęcamy do udziału w kursach na ratownika.